מבצע!! משלוח חינם לנקודת שירות מהזמנה של 272 ש"ח, ומשלוח חינם עד הבית מהזמנה של 319 ש"ח

תזונה נכונה לילדים ביום לימודים

תוך זמן קצר מאז שקמים בבוקר,  עוזבים הילדים את הבית ומתייצבים בכיתות הלימוד. במשך יום שלם הילדים נדרשים ללמוד חומר חדש, לשנן, לשבת בשקט, לשמור על כללי התנהגות ובנוסף לכך – להתרכז, לכן חשוב להשתדל לספק לילד מזון המועיל ומשפר את תפקודי המוח השונים.
אכילת מזון מועיל לתפקודי המוח קריטית עוד יותר לילדים הרגישים למאכלים הרעים כמו הסוכר הלבן, צבעי מאכל וחומרי השימור ולילדים הסובלים מלקויות למידה שונות או הפרעות קשב וריכוז.

ברוב מוסדות הלימוד נאכלת פת השחרית בסביבות 10 בבוקר כשרוב הילדים מתעוררים לפעילות כ – 3-4 שעות מוקדם יותר. זמן ארוך כל כך בין הקימה לסעודה גורם לירידה ברמת הסוכר בדם לעליה חדה מידי ברמת הסוכר ולאחר הסעודה. שינוי קיצוני ברמות הסוכר משפיע לרעה על יכולת הריכוז ועוד.
בכדי שילדינו יעברו יום לימודים בריכוז מקסימלי מתוך בריאות הגוף בהווה וגם כמובן לעתיד יש להשתדל בתזונה בריאה. יש להמעיט במזונות כמו קורנפלקס בתוספת סוכר לבן וצבעי מאכל. שוקולד, קוראסונים, עוגיות ושוקו קנוי.
ישנם ילדים המתקשים לאכול ולשתות בבוקר וישנם ילדים הזקוקים למנה גדולה.
יש להרגיל את הילדים לאכול ולשתות לפחות מעט בבוקר לפני היציאה מהבית. לילדים בעלי הפרעות קשב עדיף לצמצם פחמימות ולהוסיף חלבון כמו יוגורט למשל.
מזונות בריאים מומלצים לבוקר:
שתיה: חלב קר או חם = מנת חלבון. צ’יקו (משקה דגנים בטעם נס-קפה). יש לציין כי השוקו הקנוי והשוקולית מכילים הרבה סוכר לבן. ניתן להכין שוקו ביתי מסוכר חום וקקאו אמיתי, מומלץ לא יותר מפעמיים בשבוע.
מוצרי חלב כמו גבינה,יוגורט (לא מומלצים מעדנים המכילים צבעים וסוכר לבן).
פחמימות: לחם – עדיף מלא, פריכיות אורז, קורנפלקס( ללא צבעי מאכל, וסוכר), בראןפלקס ופתי בר.  בחורף מומלצות דייסות: קווקר, סולת ממותקות בסוכר חום או דבש. תוספות מומלצות: אגוזים, קוקוס ושקדים. תבלינים כמו קינמון וזנגוויל עוזרים לשמר את חום הגוף.
פרות העונה: כל פירות העונה. מומלצת בעיקר הבננה.
דילוג לתוכן