| משלוח חינם לנקודת שירות מהזמנה של ₪272 | משלוח חינם עד הבית מהזמנה של ₪319 15% הנחה נוספים בהזנת קוד קופון “babyboom” על שלל המוצרים בקטגוריית תינוקות וילדים |

מור ולבונה,אסתר המלכה ושמנים אתריים

במגילת אסתר אנו מוצאים את הכתוב:
“כי כן ימלאו ימי מירוקיהן שישה חודשים בשמן המור ושישה חודשים בבשמים ותמרוקי נשים”
מדוע ולמה טבלו כל המעמדות למלכות דווקא באמבט שמן המור?
מה התכונות שגרמו לשמן להיות מועדף על שאר השמנים כהכנה למלכות?
שמן המור וגם שמן שרף הלבונה הוא שמן אתרי/ארומתי ולשמן,כמו לכל השמנים האתריים יש השפעה עוצמתית לריפוי וטיפול בגוף,נפש ורוח.
הם פועלים על ידי מריחה על העור או הרחה.
שמן המור מוזכר בתנ”ך יותר מ-150 פעמים, הוא מופיע כמעט בכל תערובת מרפאת בתנ”ך, וכמובן במגילת אסתר .

השמן הוא אחד השמנים המוכרים ביותר בשימוש בתרבויות רבות בתקופות העתיקות. הרמב”ם אמר עליו שהוא השמן הטוב ביותר לריפוי של תחלואים בעור ובגוף בכלל.
בשל תכונתו לשימור ושיפור מצב העור,השתמשו בו במצרים העתיקה לחניטת המתים, ובפרס להכנת הכלה המיועדת למלך.
השפעת שמן המור על הגוף: השמן טוב לריפוי פצעים, פטריות, אקנה, בדלקות וזיהומים של דרכי הנשימה ובחלל הפה (אפטות, דלקות חניכיים, זיהומים). מחזק ומרגיע את מערכת העיכול, מחזק את המערכת החיסונית וכמובן טוב לשימור ושיפור מצב עור הפנים.
שרף הלבונה שימש כאחד מסממני הקטורת בשל השפעתו המרגיעה ויכולתו לגרום לפתיחות רוחנית. בעת העתיקה נחשב שרף הלבונה לאחד החומרים היקרים בעולם.
קוסמטיקה – כבר בעת העתיקה,הרבו להשתמש בלבונה לבישום ולצרכי קוסמטיקה ורפואה, וכך גם היום וזאת בשל השפעתו הנפלאה לריפוי ולחידוש של העור, להאטת תהליכי הזדקנות- טשטוש קמטים קיימים ולשמירה על גמישות העור
שמן הלבונה משפיע גם על מערכת הנשימה, הוא יעיל במיוחד נגד דלקות, מחטא את הריאות, מרגיע שיעול, מסייע לשחרר גודש וליחה ויעיל לטיפול בברונכיט כרוני ובאסטמה.
איכות השמנים – כדי באמת לראות תוצאות, השמנים האתריים חייבים להיות איכותיים מאוד! עם התפתחות נושא הריפוי ובעיקר הקוסמטיקה הטבעית והופעת אין ספור מוצרים הנושאים הכרזות מהטבע, הפך נושא זה לבעייתי, שכן השוק מוצף במוצרים שאינם איכותיים, לא תורמים ומשפרים באמת וחבל.
כיצד מזהים איכות? קשה אבל אפשרי. השמנים האתריים האיכותיים הם גם יקרים ויש בהם יקרים מאוד. להפיק שמן איכותי זוהי אומנות והיצרנים המפוזרים ברחבי העולם נדרשים לידע רב אודות הצמחים האיכותיים,ג ידול וזמני קטיף נכונים ובשל כך נדרשים לספק ליבואנים או העוסקים בתחום תעודות אנליזה (תעודת לידה של השמן המכיל את כל הפרטים) ולכן, כלל ראשון הוא – אם זה זול מידי סביר להניח שהשמן אינו איכותי או מהול מאוד.
כלל שני הוא שימוש בחוש הריח. למדו להריח!
רוב האוכלוסיה רגילה כבר לריחות סינטטיים, בדקו אם לשמן יש ריח סינטטי מוכר ואפילו קלוש, אם כן אז הוא אינו איכותי,אינו טבעי באמת.

דילוג לתוכן