| משלוח חינם לנקודת שירות מהזמנה של ₪272 | משלוח חינם עד הבית מהזמנה של ₪319 15% הנחה נוספים בהזנת קוד קופון “babyboom” על שלל המוצרים בקטגוריית תינוקות וילדים |

למה חשובה נטילת אומגה 3?

נדמה לפעמים שאומגה שלוש היא מילת קסם. כווולם ממליצים: המדיה, המוכר בבית טבעהמטפלים ברפואה משלימה .כולם מתעקשים שאומגה 3 היא מחויב המציאות בימינו אלה – והם צודקים מאמר זה מטרתו להסביר בשפה ברורה ופשוטה על האומגה 3 מהי, כיצד מסייע השימוש בה ואיך לרכוש את המוצר המתאים.
אומגה 3 הוא שם כללי לתת קבוצה של חומצות שומן בלתי רוויות. תת קבוצה נוספת היא האומגה .6 קבוצת האומגה 3 מכילה 3חומצות שומן ALA EPA ,DHA .חומצות השומן מקבוצת אומגה 3 הכרחיות לתפקוד אופטימלי של כל תא בגופינו! מכיוון שגופנו אינו מייצר את החומצות ,המקור לקבלתם הוא דרך המזון.המקורות הטובים ביותר הם דגי ים קרים ומקורות צמחיים שמן פשתןומרווה.
תושבי צפון אפריקה נהגו לצרוך דגי ים בתפריט התזונה שלהם על בסיס קבוע. ואילו באירופה שבה דגי הים לא היו נפוצים ,זכור ולא לטוב טעמו של שמן הדגים שנאלצו הילדים לבלוע .השינוי שחל בקצב החיים והתפתחות תעשיית המזון שינו לרעה את הרגליהתזונה .אנו צורכים היום בעיקר מזון תעשייתי, מעובד ועתיר בחומרים מזיקים. מזון זה מלבד היות ומזיק לגוף, מוונע מאיתנו קבלתתוספי תזונה הכרחיים שאחד העיקריים בהם הוא  –אומגה 3.
התועלת בצריכת אומגה 3
אומגה 3 מונעת מיגרנות, מונעת מחלותלב וכלי דם, מורידה רמות טריגליצרידים (שומנים מזיקים) בדם. מטפלת במצבי דלקתכרונית (כגון דלקת פרקים,( מטפלת ברמות גבוהות של כולסטרול ויתר לחץ דם.  מסייעת בפעילות תקינה של המוח, עוזרת בטיפול בלקויות למידה ותורמת מאוד להגברת יכולות קשב וריכוז אצל מבוגרים וילדים.אומגה 3 מסייעת בטיפול בדיכאון: מחקרים הראו כי יש קשר ישיר בין סוגי דיכאון שונים ורמת אומגה 3 נמוכה אצל אותם בעלי דפוסים דיכאוניים. כתוצאה מכך, החלו להוסיף לחולים דיכאוניים אומגה 3. בנוסף לטיפולים הקונבנציונאלים ובהדרגה החלולהקטין מינונים של פרוזאק, סרוקסט,ליתיום, ריטלין ותרופות נוספות.
אומגה 3 מסייעת בטיפול בתופעות נוירופסיכיאטריות נוספות כגון: אוטיזם, תסמונתטורט, OCD חרדות ודיכאון. מכיוון שאומגהגם מונעת הרס המיאלין ומעודדת בניה מחדש שלו, יש באפשרותה לסייעלהפחתת הסימפטומים במחלות כמו טרשת נפוצה, אלצהיימר ופרקינסון ולהאט התפתחות מחלות אוטואימוניות, אלצהיימר ודמנציה.
לנשים האומגה מפחיתה את תופעות הקדםוסתיות(PMS). בהריון :מסייעת במניעת קרישת יתר, דיכאון הריוני, רעלת הריון,לידה מוקדמת ודיכאון אחר ילידה. נשים שאינן צורכות אומגה 3 חשופות יותר לדיכאון שלאחר לידה הנובע ממחסור חמור של אומגה.3
לאומגה, תרומה בתחום ההתפתחות תקינה של מוח העובר, מערכת העצבים ורשתית העין. במחקרים שנערכו בדנמרק נמצאכי נשים שנטל ואומגה 3 בזמן ההריון ובזמן ההנקה,ילדו ילדים בשליםיותר – בממוצע שבוע מאוחר יותרועם מנת משכל גבוהה יותר לעומת הקבוצה שלא נטלה אומגה.3
השפעת האומגה על תפקודי המוח
נזכיר כי ישנן שתי קבוצות של חומצות שומן החיוניות לתפקודי המוחחומצה ארכידונית שהיא אומגה 6 וחומצות השומן DHAוEPA  שהן אומגה  .3
עקב התזונה המודרנית קיים במוח האדם עודף גדול באומגה 6 וחוסר באומגה 3. זה ההסבר לריבוימקרים של הפרעות קשב וריכוז, היפראקטיביות, דיכאון ,חרדה, דרגות אוטיזם וטרשת נפוצה.
נסביר בפשטות כיצד מתנהלת הפעילות במוח: תאי המוח דומים למערכת חשמלית הבנויה תאים תאים. כל תא עטוף ברקמה שומנית אשר תפקידה להגן על התא וכן להעביר מסרים מחוץ אלתוך התא. בנוסף, בין תא לתא ישרווח הנקרא רווח סינפטי. בכדי לסגור מעגל ולהעביר תשדורת עצבית (פקודה( בין התאים, צריך מתווך עצבי (נוירוטרנסמיטר) שהוא כעין שליח כימי.בין הנפוצים בשליחים” מסוג זה נמצא את הדופאמין, סרוטונין והאצטילכולין.
כדי שהפקודות תעבורנה בצורה ברורה וללא קצר צריך שהתא יהיה מאוזן ובריא. משמע, יכיל את כל חומרי הבנין של התא – חומצות השומן אומגה 3 ו – 6 בצורה מאוזנת. חוסר איזון גורם במילים פשוטות לקצר בתקשורת, אי יכולת העברת מסרים ו/או מסרים שאיכותם תהיה ירודה. 
בעיות קשב וריכוז – הסיבה העיקרית לתופעות האלו הן מחסור במוליך העצבי דופאמין. התרופה ריטאלין היא מגבירת דופאמין ומעכבת אותו בתאי העצב וכך נוצר, באופן מלאכותי ריכוז גבוה ברווח הסינפטי (בין תאי העצב) ומלאכותית, לכמה שעות נוצרת יכולת הקשבה וריכוז. כמובן שכשפגה השפעת התרופה- יש נפילה, כמו בכל סם. גם התרופה פרוזאק לטיפול בדיכאון, חרדה ולחץ גורמת לעיכוב מלאכותי של הסרוטונין שהוא המוליך האחראי על מצב הרוח.  לעומת תרופות אלו, האומגה מחדשת את מעטפת התא, כתוצאה מכך חל שיפור בהעברת המסרים הבין עצביים בין תאי העצב ונוצר איזון בשדרים של המעבירים הבין עצביים כמו דופאמין וסרטונין.  
רכישת אומגה 3
בכדי לראות באמת תוצאות, חשוב ביותר להקפיד על מספר כללים בעת רכישת אומגה 3 :  ההרכב האופטימלי של כמוסת אומגה 3 צריך להיות ביחס של 3:2 לטובת חומצת השומןEPA . חלק מהקפסולות בשוק אכן מכילות יחסזהאך חלק מכילות יחסים אחרים פחות יעילים. בייחוד מזיקים שמנים המכילים רק חומצת השומן DHA או כמות גדולה של חומצת שומן DHA לעומת חומצת השומן.EPA
אחוזי חומר פעיל בעת רכישת אומגה 3 צריך לוודא מהו ריכוז החומר הפעילבכמוסה. בשמן דגים יש רקשני רכיבים פעילים  חומצות השומן EPA ו.DHA – עוד נמצאות בשמן דגים חומצות שומן נוספות אשר אינן פעילות.רוב השמנים בשוק מכילים 10% –עד 30% חומר פעיל בלבד האידיאלי כמובן הוא ריכוז של  .50%
טריות המוצר כל השמנים נוטים להתחמצן במהירות בעיקר בתנאי חום, לחותואור.יש לוודא שהמוצרהוא טרי,לבדוק את תאריךהייצור.
מינון המינון הנדרשבלקיחת האומגה משתנה מיצרן ליצרן בהתאם לחומר הפעיל, גיל ,משקל והסיבה ללקיחת האומגה.יש לברר את המינון הנדרש לפני תחילת השימוש באומגה 3. 
דילוג לתוכן