| משלוח חינם לנקודת שירות מהזמנה של ₪272 | משלוח חינם עד הבית מהזמנה של ₪319 15% הנחה נוספים בהזנת קוד קופון “babyboom” על שלל המוצרים בקטגוריית תינוקות וילדים |

לחיות נכון – בריאות ותזונה נכונה במשפחה

כולנו צריכים ויכולים לחיות נכון. ככל שנקפיד לצרוך את המזונות המתאימים והנכונים לקיום גופינו ונפשנו ונשתדל בהנהגות בריאות בסיסיות, נחיה חיים בריאים, שלמים ומאושרים יותר.
מהפך בהנהגות התזונה בבית אפשרית בכל בית. כל שאנו זקוקים לו הוא ידע, רצון וסבלנות.
בעשור האחרון נרשמה בעולם עליה חדה ומדאיגה במחלות קשות: סכרת, לחץ דם, מחלות לב ומחלת הסרטן לסוגיה. הנורא מכל הוא שגם בקרב הילדים והתינוקות נרשמה עליה חדה במחלות הקשות ובעיקר במחלת הסרטן. הפרעות קשב וריכוז והיפראקטיביות שינו בעולם את היכולת ללמוד וללמד. החלשות מערכת החיסון של האדם ואי יכולתו להתמודד עם זני חיידקים ווירוסים חדשים הם בין הגורמים להתפשטות עולמית של שפעת מקסיקו.

הנהגות בריאות ותזונה נכונה – רווח מיידי ולעתיד.
 מערכת חיסון חזקה יותר – מספקת לאדם  יכולת התמודדות טובה יותר עם חיידקים ווירוסים. כתוצאה מכך נדבקים וחולים פחות -גם במחלות החום והחורףהנפוצות. בנוסף, מתקצרות משך המחלות ועוצמת התסמינים.
שיפור במחלות קיימות – תזונה נכונה והתעמלות משפרות ומיידית את מצבם של חולים במחלות לב, סכרת, לחץ דם וכמובן בעיות נפש שמקורן בלחץ ומתח.
הפרעות קשב, ריכוז והיפראקטיביות  שינוי בתזונה מביא מיידית לשיפור ולעיתים העלמת הבעיה לגמרי.
שיפור כללי באיכות החיים – המעבר לתזונה נכונה מביא לשיפור באיכות החיים בכל גיל!! חידוש  כוחות ומרץ, חיות ובריאות. חדות מחשבה ושיפור בזכרוןוהגברת יכולת הלימוד ושינון.
חיסכון כלכלי –  חיסכון בעלויות של תרופות, רופאים ורופאי שיניים.
לדורות הבאים–  כפי שהשינוי לרעה השפיע והחליש את הדורות בהווה, השינוי שאנו נעשה היום יחזק גם את הדורות הבאים.
חשיבות התזונה הנכונה במקורות
חכמינו בכל הדורות מבארים ומפרטים את החשיבות שיש לשמירה על בריאות הגוף כחלק בלתי נפרד מחובת האדם האדם בעולם הזה.
הרמב”ם בספרו היד החזקה הלכות דעות מבאר בפרוט את מצות עשה של והלכת בדרכיו וזה לשונו:
“הואיל והיות הגוף בריא ושלם מדרכי השם הוא,
שהרי אי אפשר שיבין או ידע דבר מידיעת הבורא
והוא חולה,לפיכך צריך להרחיק אדם עצמו מדברים המאבדים את הגוף
ולהנהיג עצמו בדברים המברין והמחלימים”.
חריפים הם דברי הרמח”ל בספרו מסילת ישרים(פרק “א) על האדם המקל ראש בבריאותו:
 
“לא יהא נחשב אלא לשוטה גמור”…
חיים של בריאות ותזונה נכונה – הלכה למעשה
הורדת המזונות המזיקים מהתפריט –  מזונות מעובדים המכילים ביחד או לחוד: כימיקלים, פוספאטים, מונוסודיום גלוטומאט, צבעי מאכל, חומרים משמרים,שומנים רווייםועודף נתרן. סוכר לבן, קמח לבן, מאכלים עתירי קלוריות וחסרי ערך תזונתי. כל אלו נמצאים ב: מאכלים מוכנים, בשרים מעובדים, ממתקים, חטיפים, בורקסים, עוגות, שתיה מתוקה ועוד.
תפריט יומי המכיל את כל אבות מזון – יש לאכול בכל יום את כל אבות המזון: פחמימות. מומלצת יותר צריכת פחמימות מלאות. חלבוניםפרות וירקות בכל צבעי הקשת. שמן זית, קנולה, תירס. טחינה מלאה וכן זרעים ואגוזים במידה.
סדר יום-אכילת המזונות הנכונים בזמנים המתאימים – הקפדה על סדר יום באכילה- אכילה של 3 סעודות עיקריות ועוד שתיים שלוש קטנות מספקת לגוף ולנפש את כל הויטמינים והמינרלים להם הוא זקוק.
ארוחת בוקר מלאה ומשביעה חשובה לתפקוד המוח ויכולת הקשב וריכוז.
ארוחת צהריים המכילה חלבונים בריאים תורמת לבניית כל תאי הגוף.
ארוחת ערב קלה מועילה לניקוי הגוף מרעלים בלילה וליום נוסף ופורה למחרת.
רצוי לשלב ירקות חיים ו/או מבושלים בכל ארוחה.
בין הארוחות רצוי לצרוך מעט פירות , ירקות. ו/או מעט קרקרים, פריכיות אורז.
שתיה חשוב להקפיד על צריכה מספקת של מים -לפחות 8 כוסות ביום .
בישול בריא את המזון מומלץ לבשל, לאדות או לאפות בתנור. יש לצמצם את השימוש בשמן. בתבשילים רבים אפשר להמיר טיגון בצורת בישול בריאה יותר, או לפחות להפחית למקסימום את כמות השמן.
פעילות גופנית – גם לילדים – כל פעילות היא מבורכת ומועילה. הליכה, אופניים, חדר כושר. מינימום של 20 דקות ביום של פעילות אירובית משפרת את איכות החיים ועוזרת לשינוי הרגלי אכילה.
תוספי מזון – מחסור ו/או חוסר איזון מתמשך בויטמינים, מינרלים, חומצות אמינו וחומצות שומן כאומגה 3 ואומגה 6 תורמים לבעיות גוף ונפש רפואיות שונות. כחלק מתהליך המעבר לחיים בריאים מומלץ להוסיף תוספי מזון וזאת לפי הצורך ולאחר אבחון. יש לוודא שהתוספים הם איכותיים ובמינונים המתאימים.
רצוי ומצוי ומה שביניהם
בין הרצוי והמצוי קיים לעיתים פער גדול. מצב משפחתי, הרכב המשפחה, העדפות תזונתיות שונות בקרב בני המשפחה. לכן, חשוב שתהליך השינוי יהיה בנועם.בקצב המתאים לבני הבית תוך מתן דוגמא אישית. יש להתחשב בטעמים וברצונות. ללמוד לבשל ולאפות תבשילים ומאפים בריאים שהם גם טעימים. להציע תחליפים טעימים למתוקים וחטיפים. ניתן לאפשר מידי פעם, במינון נמוך, מאכלים בריאים פחות בזמנים מיוחדים כמו שבתות, ימים טובים וראשי חודשים.
“מחדש בכל יום בטובו מעשה בראשית” – אף פעם לא מאוחר! תמיד אפשר לתקן.
אפשר להתחיל את השינוי-החל מהיום !
דילוג לתוכן