| משלוח חינם לנקודת שירות מהזמנה של ₪272 | משלוח חינם עד הבית מהזמנה של ₪319 15% הנחה נוספים בהזנת קוד קופון “babyboom” על שלל המוצרים בקטגוריית תינוקות וילדים |

הסוכר ואנחנו

משלוח מנות איש לרעהו היא אחת ממצוות החג השמח הזה. השפע בחנויות, המחירים הזולים ומיעוט הזמן גרמו לכך שמשלוחי המנות שינו את מהותן ותכולתן והפכו לאריזות ענק מהודרות, עתירות מממתקים ושאר מינים.
זה הזמן, רגע לפני התקדש החג, לעצור, ללמוד להבין ולהפנים למה גורמת אכילה מרובה של מתוקים. חשוב לזכור שככל שנאכל יותר, נחוש בתוצאות התהליך בצורה חדה יותר ונסביר:
פחמימות, בעיקר מקמח לבן וסוכרים פשוטים הופכים מהר לגלוקוז במחזור הדם. על מנת לעבד את הגלוקוז ולהפחית את רמת הסוכר בדם, מייצר הלבלב אינסולין. ככל שעולה כמות הגלוקוז בדם, נאלץ הלבלב לייצר אינסולין בכמות גדולה יותר.
בשלב הבא, גורמות הרמות הגבוהות של האינסולין בדם לירידה דרסטית ברמות הסוכר, עד מתחת לנורמה. התוצאה של מהלך זה מתבטאת בחולשה ועייפות רבה.
כדי להעלות שוב את רמות הסוכר בדם לנורמל, משתחררים הורמונים ממריצים מבלוטת האדרנל- כולל אדרנלין ,אלה גורמים להתכווצות כלי דם והאצת קצב הלב. בנוסף, מערכת העצבים האוטונומית-המפקחת על תהליכי הגוף הלא מודעים כגון עיכול ומחזור הדם, הופכת לדרוכה יתר על המידה וגורמת לעצבנות, חרדה וקוצר נשימה.
אצל מבוגרים וילדים הרגישים יותר לסוכר וקמח, יכול תהליך זה לגרום להתנהגות היפראקטיבית, קשיים בריכוז וקשב והתפרצויות זעם. 
 
חשוב ביותר לזכור שדווקא אצל הילדים הקטנים, שהם צרכני המתוקים הגדולים, האדרנלין והשלכותיו נותרים בגוף למשך שעות!
במחקרים התגלה שאצל ילדים נותרה רמת האדרנלין גבוהה פי 10 מתחום הנורמל עד 5 שעות מנטילת מנת הסוכר!!. ולא הרחבנו על נזקי הצבעים והחומרים המשמרים המוספים גם הם ל”חגיגת” הפורים.
לכן, רגע לפני המשלוחים, נזכור כי המצווה היא משלוח מנות ולא ממתקים וכי ברבים מהבתים יתקבלו בברכה מאכלים חמים, פשטידות, עוגות בריאות ולחמים חמים תוצרת בית.
מתכונים בריאים למשלוחי המנות ולפורים כאן
דילוג לתוכן